Kariera

Moje doświadczenie lekarskie opiera się na wielu latach praktyki oraz dbałości o nieustanne podnoszenie własnych kwalifikacji.

                                                                                     dr n.med. Andrzej Posz


W 1972 roku ukończyłem Śląską Akademię Medyczną, zaś w 1975 roku obroniłem pracę doktorską z zakresu immunologii.

Przez dziesięć lat (1972 – 1982) pracowałem w Śląskiej Akademii Medycznej najpierw w Katedrze Mikrobiologii, a później w Katedrze i Klinice Pediatrii, gdzie ukończyłem specjalizację z pediatrii I stopnia w 1977 roku i II stopnia w 1980 roku. W 1983 roku przebywałem na stypendium zagranicznym na Uniwersytecie w Tampere w Finlandii. W tym samym roku zostałem ordynatorem oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Lublińcu, które to stanowisko piastowałem przez kolejne 23 lata pracy zawodowej. Poza tym zajmowałem się również pracą badawczą nad immunologią oraz alergologią i właśnie z tych dziedzin opublikowałem 25 prac naukowych (z ostatnią moją publikacją naukową nt. moczówki nerkopochodnej mogą się Państwo zapoznać na niniejszej stronie).

Od 1985 roku prowadzę gabinety lekarskie w Tarnowskich Górach i Lublińcu.

Zajmuję się leczeniem chorób dziecięcych, zwłaszcza zaś nawracających infekcji, zapewniam leczenie spadku odporności zapobiegające częstym zachorowaniom i chorobom zakaźnym. Diagnozuję alergię i astmę, wykonuje testy uczuleniowe, prowadzę odczulanie u dzieci i dorosłych.

Ponadto jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej.

Posiadam wiele certyfikatów i dyplomów z alergologii, m.in.:

  • dyplom Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego,
  • certyfikat z dermatologii, odczulania, wykonywania testów skórnych,
  • certyfikat z aerozoloterapii i spirometrii,
  • certyfikaty dotyczące diagnostyki i leczenia astmy, alergii skórnej i pokarmowej oraz wziewnej,
  • certyfikaty z immunobioterapii i immunostymulacji (uodpornienie).